Umjetnici na seminarima Škole

Književnici

1973. Ivan Slamnig (razgovor vodio: Franjo Grčević)
1974. Dobriša Cesarić (razgovor vodio: Miroslav Vaupotić)
1975. Jure Kaštelan (razgovor vodio: Franjo Grčević)
1976. Dragutin Tadijanović (razgovor vodio: Zvonko Kovač)
1977. Nikola Milićević (razgovor vodio: Zvonko Kovač)
1978. Drago Ivanišević (razgovor vodio: Ante Stamać)
1979. Milivoj Slaviček (razgovor vodio: Ante Stamać)
1980. Marijan Matković (razgovor vodio: Ante Stamać)
1981. Šime Vučetić (razgovor vodio: Ante Stamać)
1982. Ranko Marinković (razgovor vodio: Ante Stamać)
1984. Fadil Hadžić (razgovor vodio: Borislav Pavlovski)
1985. Slavko Mihalić (razgovor vodio: Ante Stamać)
1986. Joža Horvat (razgovor vodili: Jelena Hekman i Borislav Pavlovski)
1987. Ivo Brešan (razgovor vodio: Boris Senker)
1988. Slobodan Novak (razgovor vodila: Jelena Hekman)
Feđa Šehović (razgovor vodila: Jelena Hekman)
1989. Luko Paljetak (razgovor vodio: Slobodan P. Novak)
Antun Šoljan (razgovor vodio: Boris Senker)
1990. Vesna Krmpotić: (razgovor vodio: Boris Senker)
Nedjeljko Fabrio (razgovor vodio: Boris Senker)
1991. Ivan Aralica (razgovor vodio: Ante Stamać)
1992. Književni portret pjesnika Željka Sabola (sudjelovali: Ante Stamać i Ljubica Jović)
1993. Dubravko Jelačić-Bužimski (razgovor vodio: Ante Stamać)
1994. Milan Mirić (razgovor vodio: Ante Stamać)
1995. Slavko Mihalić (razgovor vodio: Ante Stamać)
1996. Ivan Kušan (razgovor vodio: Ante Stamać)
1997. Boris Biletić (razgovor vodio: Ante Stamać)
1998. Miro Gavran (razgovor vodio: Igor Mrduljaš)
1999. Goran Tribuson (razgovor vodila: Julijana Matanović)
2000. Luko Paljetak (razgovor vodio: Tonko Maroević)
2001. Zoran Ferić (razgovor vodio: Krešimir Bagić)
Luko Paljetak (razgovor vodio: Krešimir Bagić)
2002. Nedjeljko Fabrio (razgovor vodio: Vinko Brešić)
2003. Jakša Fiamengo (sudjelovali: Luko Paljetak, Tonko Maroević, Krešimir Bagić)
2004. Zvonimir Mrkonjić (sudjelovali: Luko Paljetak, Tonko Maroević, Krešimir Bagić)
2005. Ivo Brešan (razgovor vodio: Krešimir Nemec), Miroslav Mićanović (sudjelovali: Krešimir Bagić, Tvrtko Vuković)
2006. Miljenko Jergović (razgovor vodila: Jagna Pogačnik)
Na predstavljanju antologije Utjeha kaosa sudjelovali uvršteni autori: Luko Paljetak, Nikica Petrak, Branko Čegec, Ivana Bodrožić, Zvonimir Mrkonjić, Delimir Rešicki, Arsen Dedić, Ivica Prtenjača
2007. Stanko Andrić (razgovor vodio: Leo Rafolt)
Ivana Sajko (razgovor vodila: Lada Čale Feldman)
2008. Pjesni na dubrovačku – pjesnička večer (Luko Paljetak, Delimir Rešicki, Ivana Bodrožić Simić)
Na predstavljanju antologije Tko govori, tko piše sudjelovali uvršteni autori Zoran Ferić, Senko Karuza i Dalibor Šimpraga, razgovor vodila: Jagna Pogačnik.
2009. Branislav Oblučar i Marko Pogačar (razgovor vodila: Ivana Akrap)
Mirko Kovač (razgovor vodio: Milovan Tatarin)
2010. Olja Savičević Ivančević i Roman Simić Bodrožić (razgovor vodila: Anera Ryznar)
Branko Čegec (razgovor vodio: Tvrtko Vuković)
2011. Boris Senker (razgovor vodio: Leo Rafolt)
Josip Mlakić i Edo Popović (razgovor vodila: Anera Ryznar)
2012. Luko Paljetak (razgovor vodio: Milovan Tatarin)
Miroslav Kirin i Damir Šodan (razgovor vodio: Tvrtko Vuković)
2016. Slavenka Drakulić (razgovor vodila: Anera Ryznar)
2017. Kristian Novak (razgovor vodila: Lana Molvarec)

Na književnim večerima sudjelovali su i glumci: Božidar Boban (1978), Nada Klašterka (1978), Milka Podrug Kokotović (1980), Vanja Drach (1980), Izet Hajdarhodžić (1981), Tonko Lonza (1980–1981), Sreten Mokrović (1984), Mira Furlan (1982), Božidar Boban (1982), Vanja Drach (1995).

Glumci

1981. Božidar Boban
1982. Izet Hajdarhodžić, Edita Karađole
1983. Rade Šerbedžija, Milka Podrug Kokotović, Pero Kvrgić
1984. Nada Subotić, Fabijan Šovagović
1985. Neva Rošić, Vanja Drach
1986. Zdenka Heršak, Zlatko Crnković
1987. Miše Martinović, Perica Martinović, Maro Martinović, Milka Podrug Kokotović
1988. Helena Buljan
1990. Josip Genda
1991. Veronika Durbešić
1994. Eliza Gerner
1995. Sanda Miladinov Langerholz
1996. Špiro Guberina
1997. Krešimir Zidarić
1998. Zvonimir Torjanac
2002. Milka Podrug Kokotović
2005. Dragan Despot
2007. Dragan Despot
2009. Vilim Matula
2012. Dragan Despot
2013. Dragan Despot
2015. Dragan Despot
2016. Vilim Matula
2017. Nina Violić

Redatelji

1989. Božidar Violić
1990. Georgij Paro
1991. Tomislav Durbešić
1992. Želimir Mesarić (razgovor vodio: Boris Senker)
1993. Ivica Kunčević (razgovor vodila: Antonija Bogner Šaban)
2009. Biljana Čakič Veselić (razgovor vodio: Tomislav Šakić)
2011. Ognjen Sviličić (razgovor vodio: Nikica Gilić)
2013. Igor Bezinović (razgovor vodila: Lana Molvarec)
2014. Mario Kovač (razgovor vodila: Suzana Marjanić)
2017. Hana Jušić (razgovor vodila: Mima Simić)

Slikari i izložbe

1978. Drago Ivanišević (Albert Jordan)
1979. Hrvoje Šercar
1980. Želimir Janeš
1981. Zlatko Sirotić
1982. Renato Percan, Zdenka Pozaić, Branko Vujanović
1983. Eugen Kokot, Ivan Picelj
1984. Albert Kinert, Zlatko Keser
1985. Alfred Pal, Frane Paro, Josip Diminić, Edith Merle
1986. Đuro Pulitika, Nives Kavurić-Kurtović, Kosta Angeli Radovani, Vladimir Gašparić Gapa
1987. Dimitrije Popović, Ljubomir Stahov, Branko Ružić, Petar Barišić
1988. Marija Ujević Galetović, Ivo Vojvodić, Josip Biffel, Zvonko Lončarić
1989. Ivo Šebalj, Ivica Šiško, Ivan Lesiak, Kruno Bošnjak, Dubravka Lošić
1990. Matko Trebotić, Vasilije Jordan, Vasko Lipovac
1992. Ivan Lovrenčić, Nikola Reiser, Biserka Baretić
1993. Ordan Petlevski, Josip Ivanović
1994. Ivica Propadalo, Zdravko Brkić, Karlo Paliska
1995. Zlatan Vrkljan, Fulvio Juričić
1996. Antun Boris Švaljek, Belizar Bahorić, Ljubomir Kolovrat
1997. Šime Perić, Vatroslav Kuliš, Damir Mataušić
1998. Đuro Seder, Dalibor Jelavić, Krešimir Trumbetaš, Ivan Lovrenčić
2010. Alberto Giacometti: Kipar duše 20. stoljeća (posjet Umjetničkoj galeriji Dubrovnik)
2011. Blago Umjetničke galerije Dubrovnik – hrvatska umjetnost od kraja 19. st. do danas (posjet Umjetničkoj galeriji Dubrovnik)
2012. Moderna i suvremena umjetnost (posjet Umjetničkoj galeriji Dubrovnik)
2013. Igor Grubić, Slaven Tolj

Glazbenici

1978. Milica Maravić
1979. Milica Maravić
1980. Milica Maravić
1984. Vladimir Ruždjak, klavirska pratnja Jurica Murai; Vladimir Krpan (klavir); Collegium musicum sacrum
1985. Mirjana Bohanec i Goran Listeš (gitara); Darko Petrinjak (gitara); Kvartet Klima (Josip Klima, violina, Mladen Sedak, violina, Daniel Thune, viola, Bojan Lhotka, violončelo)
1986. Zagrebački puhački trio (Branko Mihanović, oboa, Anđelko Ramušćak, klarinet, Zvonimir Stanislav, fagot); Ruža Pospiš-Baldani, Jazz-duo Boško Petrović i Neven Frangeš; Tonko Ninić (violina); Darko Petrinjak (gitara)
1987. Olga Vujić, gitarska pratnja Mario Šimunović; Zagrebački gitaristički trio (Darko Petrinjak, Ištvan Römer i Goran Listeš); Trio Ars Longa (Jože Haluza, violina, Čedomir Zovko, viola, Milivoj Majdak, gitara)
1988. Cappella Ragusina; Ruža Pospiš-Baldani; Josip Klima (violina); Stjepan Mihaljinec
1989. Zagrebački kvartet (Goran Končar, violina, Goran Bakrač, violina, Ante Živković, viola; Josip Stojanović, violončelo); Cappella Ragusina; Klapa »Nava«
1990. Igor Paro (lutnja); Tereza Kesovija (klavirska pratnja Branko Bulić) i Đelo Jusić; Klapa »Nava«
1992. Duo gitara iz Dubrovnika (Ante Skaramuca, Frano Matušić)
1994. Manola Facile (klavir)
1995. Darko Domitrović (klavir)
1996. Monika Leskovar (violončelo), Marko Magdalenić (klavir)
1997. Koncert komornih skladbi Zorana Juranića (Sofia Amed, sopran, Snježana Rucner, violončelo, Srđan Čaldarović, klavir, Dragan Rucner, viola)
2003. Lidija Bajuk; Cappella Ragusina
2004. Lidija Bajuk
2005. Arsen Dedić
2006. Ruski simfonijski orkestar (u okviru Dubrovačkih ljetnih igara)
2007. Ibrica Jusić
2008. Ibrica Jusić
2009. Klapa Subrenum
2010. Dubrovački gudački kvartet
2011. Dubrovački gudački kvartet
2012. Klapa Subrenum

Ostali

2013. Igor Grubić (razgovor vodila: Davorka Perić)
2013. Siniša Labrović (razgovor vodila: Suzana Marjanić)
2016. Siniša Labrović (razgovor vodila: Suzana Marjanić)
2017. Siniša Labrović