20. 6. 2017.

Raspored 46. seminara

Ponedjeljak, 21. 8.

10:00 Otvorenje 46. seminara Zagrebačke slavističke škole.Predstavljanje predavačkog dijela programa: Izvedbe roda u hrvatskome jeziku, književnosti i kulturi
11:00 Andrea Zlatar: Kada rod nestaje? Bolest i poništenje rodnih razlika u suvremenoj hrvatskoj književnosti
14:30 Dubrovnik: obilazak povijesne jezgre Grada

Utorak, 22. 8.

9:00 Fakultativni lektorat/proseminar (do 9:45)
9:50 Obavezni lektorat/proseminar (do 12:30)
12:45 Jelka Vince Pallua: Raznoliko lice virdžine, momak-djevojke, jedinstvene običajno-pravne dosjetke
15:00 Franjevački samostan: priča o pamćenju
16:30 Dominikanski samostan

Srijeda, 23. 8.

9:00 Fakultativni lektorat/proseminar (do 9:45)
9:50 Obavezni lektorat/proseminar (do 12:30)
12:45 Željka Miklošević: Konstrukcija roda u ilustriranim reklamnim oglasima u hrvatskom tisku 20. stoljeća
14:30 Stručni izlet u Cavtat: Muzej i zbirka Baltazara Bogišića, Kuća Vlaha Bukovca i Mauzolej obitelji Račić

Četvrtak, 24. 8.

9:00 Fakultativni lektorat/proseminar (do 9:45)
9:50 Obavezni lektorat/proseminar (do 12:30)
12:45 Suzana Marjanić: Feministički performans u Hrvatskoj i Jugoslaviji: od vokoperformansa Katalin Ladik do danas
15:00 Sponza: priča o povijesti, priča o samostalnosti
21:00 Filmska projekcija: U raljama života

Petak, 25. 8.

9:00 Fakultativni lektorat/proseminar (do 9:45)
9:50 Obavezni lektorat/proseminar (do 12:30)
12:45 Dijana Jelača: „Imam 1000 problema, ali ljubav nije jedan“: Sponzoruša u tranziciji 21. stoljeća
21:00 Izvedba roda na guslama: gostovanje umjetnika Siniše Labrovića

Subota, 26. 8.

10:00 Mima Simić: Rat, rod, klasa: diskurzivni univerzumi redateljica iz regije
11:00 Mary Neuburger: Veiled Threats: Identity and Performance on the Periphery of Socialist Bulgaria
12:15 Danijela Lugarić: Izvedba grada / izvedba roda u ruskoj i hrvatskoj (urbanoj) prozi 60-ih i 70-ih godina 20. stoljeća
13:15 Predstavljanje latiničkog prijepisa ćiriličkog izvornika Ofičje djeve Marije s Petnaest molitava Svete Bridžide (Venecija, 1512). Vode: Mateo Žagar i Vera Blažević Krezić
20:30 Mima Simić razgovara s Hanom Jušić
21:15 Filmska projekcija: Ne gledaj mi u pijat

Nedjelja, 27. 8.

9:00 Cjelodnevni stručni izlet na Elafitsko otočje: Koločep, Šipan, Lopud

Ponedjeljak, 28. 8.

9:00 Fakultativni lektorat/proseminar (do 9:45)
9:50 Obavezni lektorat/proseminar (do 12:30)
12:45 Lada Čale Feldman: Ekonomija u agoniji: Krležina Laura kroz glumačka desetljeća
21:00 Dramska predstava Kazališta Hotel Bulić: Lina Prosa, Lampedusa Beach

Utorak, 29. 8.

9:00 Fakultativni lektorat/proseminar (do 9:45)
9:50 Obavezni lektorat/proseminar (do 12:30)
12:45 Ranko Matasović: Gramatički rod od indoeuropskoga do hrvatskoga
16:00 Ljetnikovac Petra Sorkočevića: priča o ljepoti
21:00 Filmska projekcija: Od 3 do 22, Ona koja priča sa životinjama, Kratki obiteljski film

Srijeda, 30. 8.

9:00 Fakultativni lektorat/proseminar (do 9:45)
9:50 Obavezni lektorat/proseminar (do 12:30)
12:45 Tatjana Pišković: Jezične rodne ideologije u hrvatskim ženskim časopisima prve polovice 20. stoljeća
15:00 Lovrijenac: priča o slobodi
21:00 Gostovanje književnika Kristiana Novaka (s književnikom razgovara Lana Molvarec)

Četvrtak, 31. 8.

9:00 Fakultativni lektorat/proseminar (do 9:45)
9:50 Obavezni lektorat/proseminar (do 12:30)
12:45 Zrinjka Glovacki-Bernardi: Od gospođe učiteljice do pilotkinje
14:30 Stručni izlet: Arboretum Trsteno – spomenik vrtne arhitekture
Svetan Pejić: Solana Ston – prošlost i sadašnjost

Petak, 1. 9.

9:00 Fakultativni lektorat/proseminar (do 9:45)
9:50 Obavezni lektorat/proseminar (do 12:00)
12:15 Mislava Bertoša: Molitvenik, gumi pete i prijateljstvo s Amerikankom: rodne mrvice u psihijatrijskom tekstu s početka 20. stoljeća
13:15

Zatvaranje 46. seminara Zagrebačke slavističke škole. Dodjela diploma i domjenak.